poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Podstawy Makijażu - Usta

Miało nie być więcej notek o podstawach makijażu, ale zostałam poproszona o kolejną, tym razem dotyczącą korygowania kształtu ust za pomocą konturówki i szminki. Tak jak w przypadku kształtu twarzy - a może i częściej – usta nie zawsze są tak idealne, jak byśmy chciały. Za pełne, za wąskie, nieregularne, za długie, asymetryczne…
Na szczęście przy odrobinie cierpliwości można je „naprawić” ;). Jak? Zapraszam dalej.

Usta o nieregularnym kształcie – miejscami pełniejsze, gdzie indziej węższe. Problem ten dotyczy zazwyczaj górnej wargi. Obrysowujemy usta następująco: w węższych miejscach po zewnętrznej części konturu, zaś tam gdzie są pełniejsze, zgodnie z konturem. Całe wnętrze zarysu, wraz ze skorygowanymi miejscami wypełniamy szminką.
Usta wąskie – obrysowujemy usta nieco (!) na zewnątrz ich naturalnego konturu, następnie wypełniamy szminką. W przypadku wąskich ust powinno się zrezygnować z matowych szminek na rzecz błyszczyków, lub połyskliwych, perłowych pomadek, które powiększą optycznie usta. Można też nałożyć nieco błyszczyku na sam środek warg, by dodać im wielowymiarowości. Ciemne szminki będą optycznie pomniejszać usta.


Zbyt długie usta – skorygujemy obrysowując je w taki sposób, by konturówka i szminka nie sięgały samych kącików.

Opadające kąciki ust – najlepiej jest zniwelować naturalny kolor ust w kącikach, na przykład przy użyciu podkładu. Następnie obrysowujemy górną wargę, prowadząc kreskę ponad kącikami, unosząc je optycznie. Dopełniamy kontur, obrysowując dolną wargę, po czym wypełniamy go szminką.

Usta pełne – Obrysowujemy usta po wewnętrznej stronie ich konturu. Dobrze jest przed obrysowaniem pokryć je podkładem, by ich naturalny kolor był mniej intensywny. Wybierajmy raczej pomadki matowe, ponieważ perła powiększy optycznie usta.


Aby zęby wydawały się bielsze, należy wybrać pomadkę w chłodnej tonacji. Brązy, lub czerwienie o żółtej tonacji będą wyglądały źle.

Warto nanosić pomadkę pędzelkiem, bo dzięki temu łatwiej jest dozować ilość kosmetyku, poza tym rysunek ust będzie bardziej precyzyjny.


2 komentarze:

Dziękuję za Wasze komentarze - współtworzycie klimat tego miejsca.
Jednocześnie proszę, nie reklamujcie swoich blogów w komentarzach. Chcecie, żebym Was odwiedziła - bywajcie, komentujcie, bądźcie kreatywni.

Reklamy, linki do blogów, nachalne zaproszenia, czy inne formy autopromocji będą usuwane. Szanujmy się.