piątek, 13 sierpnia 2010

Typy urody - INTRO

Witam wszystkich!

Co jakiś czas na rozmaitych portalach, forach i w gazetach powraca temat typów urody. Sama często poszukiwałam informacji na ten temat, wiedząc że zapoznanie się z choćby podstawowymi zasadami rozróżniania typów jest szalenie pomocne w kwestii "kreowania siebie". Dzięki temu można dopasować właściwy dla danej osoby zestaw barw, który wydobędzie to, co niej najlepsze i najpiękniejsze. Pozwoli to również uniknąć pomyłek i wpadek w doborze makijażu czy koloru strojów.

Czasem zdarza się, że idąc na zakupy wypatrzymy coś naszym zdaniem wspaniałego, co niesamowicie wygląda na wieszaku, manekinie, czy po prostu na jakiejś kobiecie. Kupujemy to bezrefleksyjnie, nawet nie przymierzając, po czym wracamy z naszym "łupem" do domu i co się okazuje? Dany kolor może sprawić, że nasza skóra wyda się np nienaturalnie blada, szara, czy wręcz chorobliwie ziemista. Skutek? Ciuch ląduje w najdalszym zakątku szafy, a my mamy uczucie że wyrzuciłyśmy pieniądze w błoto.
Rozpoznanie swojego typu kolorystycznego umożliwia indywidualny dobór barw, które zamiast gasić urodę, wydobędą ją i podkreślą.

Najbardziej podstawowym kryterium dzielenia typów urody jest kryterium pór roku. Niektórzy są zdania że rozróżnia się cztery podstawowe: wiosnę, lato, jesień i zimę. Kolejni ludzie uważają, że w obrębie każdej z wymienionych pór należy wyróżnić podtyp ciepły i zimny. Jeszcze inni sądzą, iż poza podstawowymi czterema porami istnieją tzw typy mieszane. Zdania są podzielone, jak jest naprawdę nie mnie oceniać - nie jestem ekspertem.

W najbliższym czasie zamierzam zamieścić tutaj krótkie opisy każdej ze wspomnianych "czterech pór" wraz z proponowanymi dla nich zestawami barw w makijażu i strojach.
Będzie to swojego rodzaju kompilacja wszystkich informacji, jakie udało mi się znaleźć w rozmaitych źródłach. Mam nadzieję, że okaże się dla Was pomocna :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze - współtworzycie klimat tego miejsca.
Jednocześnie proszę, nie reklamujcie swoich blogów w komentarzach. Chcecie, żebym Was odwiedziła - bywajcie, komentujcie, bądźcie kreatywni.

Reklamy, linki do blogów, nachalne zaproszenia, czy inne formy autopromocji będą usuwane. Szanujmy się.