czwartek, 2 września 2010

Makijaż Lady Gagi z Magazynu Flare

Cześć Wszystkim!


kotek.pl

     Tym razem mam dla Was makijaż, który wykonałam na konkurs. Tematem był wizerunek zainspirowany Lady Gagą, lub odwzorowany z jakiegoś jej zdjęcia. Pokusa była nie do odparcia bo... chociaż nie lubię wspomnianej wokalistki, był jeden makijaż, który bardzo chciałam zrobić i to od dawna, ale do tej pory jakoś nigdy nie było okazji. I oto proszę, dano mi broń do ręki ;). Miałam pretekst by w końcu malować "po mojemu" to znaczy artystycznie.
1. Zaczynam od lekkiego rozjaśnienia brwi przy użyciu korektora i jasnego cienia. Całą powiekę pokrywam bazą, po czym grafitową kredką rysuję eliptyczną linię - taką jak na zdjęciu. Nad linią rysuję gęsto maleńkie kreseczki, które następnie rozcieram małym pędzelkiem.2. Roztartą kredkę utrwalam szaro-grafitowym cieniem. Nanoszę go od nasady nosa mniej więcej do połowy powieki. Ruchomą część powieki w obrębie "łezki" narysowanej kredką, pokrywam białym matowym cieniem. Wyznaczam zewnętrzną część makijażu górnej powieki poprzez narysowanie grafitową kredką V-kształtnego elementu tuż za białą łezką.3. Utrwalam kredkę szaro-grafitowym cieniem. Podkreślam tą samą kredką linię dolnych rzęs. W zewnętrznym kąciku poszerzam linię drobnymi kreseczkami, tak jak pokazano na zdjęciu. Utrwalam kredkę użytym wcześniej szaro-grafitowym cieniem.4. Wolną przestrzeń w zewnętrznym kąciku oka pokrywam cielistą kredką, a następnie utrwalam białym transparentnym cieniem. Czarnym żelowym linerem rysuję bardzo grubą kreskę wzdłuż górnych rzęs, wykańczając ją zgodnie z kształtem narysowanym wcześniej szarą kredką. 5. Linię wodną oka rozjaśniam białą kredką. Zewnętrzną 1/3 dolnej powieki przyciemniam delikatnie czarnym cieniem. Na koniec oczywiście duuużo maskary i sztuczne rzęsy!Może akurat którejś z Was spodoba się i zechcecie wypróbować go na sobie np z okazji Halloween ;)

Użyte produkty:
- podkład Isadora Velvet Touch #40 Winter Beige
- korektor Manhattan Wake Up Concealer #1
- puder i róż -- producent nieznany (paletka z gazety)
- baza pod cienie Sephora
- grafitowa kredka do oczu Eveline Beauty Line
- cielista kredka do oczu Max Factor #090
- biała kredka do oczu Essence
- grafitowy cień do powiek -- producent nieznany (paletka z gazety)
- biały cień do powiek -- matowy rozświetlacz z palety British Continental Trading
- beżowy cień Sephora #08
- czarny cień Manhattan #50
- czarny eyeliner w żelu Inglot #77
- tusz Smoky Lash, Make Up For Ever
- błyszczyk L'Oreal Glam Shine #04 Moon Crystal
- sztuczne rzęsy Inglot #44S

Tradycyjnie, zachęcam Was do komentowania.
Pozdrawiam,
Katalina

 

2 komentarze:

Dziękuję za Wasze komentarze - współtworzycie klimat tego miejsca.
Jednocześnie proszę, nie reklamujcie swoich blogów w komentarzach. Chcecie, żebym Was odwiedziła - bywajcie, komentujcie, bądźcie kreatywni.

Reklamy, linki do blogów, nachalne zaproszenia, czy inne formy autopromocji będą usuwane. Szanujmy się.